Chce się żyć

Czego nie kupisz za pieniądze

02/10/2016

 

Jestem całkiem dobrą obserwatorką. Tak mam od dziecka. Uwielbiałam siadać na ławce i przyglądać się przechodzącym ludziom. Wymyślałam sobie ich historie życia. Z wiekiem nauczyłam się bardzo dobrze „czytać” ludzi tylko i wyłącznie z niewerbalnej mowy ciała. Potem przydało mi się to bardzo w pracy zawodowej. I w życiu prywatnym.

 

 

Wiem jedno, zawsze powinnam ufać swojej intuicji i pierwszemu wrażeniu. Niestety czasem starałam się racjonalizować swoje odczucia i powtarzałam sobie „trzeba dawać innym szansę”. Dlatego nie raz połknęłam żabę. Ale widocznie tak miało być. Czasem trzeba dostać porządnie po tyłku żeby nabrać dystansu i być bardziej ostrożnym.

 

A dlaczego o tym piszę? Cóż, ostatnio obserwuję coraz większą interesowność wśród ludzi. To jest bardzo przykre i chore. Jak można udawać, że się kogoś lubi i chce się „zaprzyjaźnić” tylko z tego powodu, że taka znajomość „rokuje”?! Pewnie wiecie co mam na myśli. A najbardziej zadziwia mnie, że te wszystkie osoby myślą, że tego nie widać. Zacytują klasyka: TO WIDAĆ, SŁYCHAĆ I CZUĆ!

 

Dlatego cieszę się, że mam zaufane przyjaciółki od 20 lat (od kiedy mieszkam w Warszawie). Były ze mną niezależnie od tego czy byłam biedna czy bogata, czy byłam singielką, mężatką, po rozwodzie, czy ponownie mężatką. Prawdziwa, bezinteresowna przyjaźń jest na wagę złota!

 

Z wiekiem zmądrzałam i otaczam się zaufanymi i uczciwymi ludźmi. Nie lubię kiedy ktoś ma dla mnie tak zwaną „propozycję biznesową”, która jest jedną wielką ściemą i ma na celu wykorzystanie mnie. Na szczęście intencje są dla mnie tak oczywiste, że nie mam żadnych skrupułów żeby odmawiać. Uznaję tylko i wyłącznie propozycje win-win.

 

Zastanawiam się czy zawsze tak było, czy świat, a raczej ludzkie zachowania zmierzają ku upadkowi? Niektórzy myślą, że wszystko ma swoją cenę. Na szczęście tak nie jest, ale trzeba też mieć kręgosłup moralny.

 

 

OTO MOJA LISTA RZECZY, KTÓRYCH NIE MOŻNA KUPIĆ ZA PIENIADZE:

 

 1. Miłość
 2. Przyjaźń
 3. Szacunek
 4. Zaufanie
 5. Lojalność
 6. Uczciwość
 7. Bezinteresowność
 8. Cierpliwość
 9. Wolność
 10. Radość
 11. Dobre maniery
 12. Klasa
 13. Szczęście
 14. Mądrość
 15. Młodość
 16. Dobra reputacja
 17. Sprawiedliwość
 18. Dobre wspomnienia
 19. Pozytywne nastawienie
 20. Zdrowy rozsądek
 21. Talent
 22. Czyste sumienie
 23. Długie życie
 24. Czas
 25. Pokój na świecie

 

Tak naprawdę mogłabym dorzucić dużo więcej punktów, ale te są dla mnie najważniejsze.

 

 

A jaka jest twoja lista rzeczy, których nie kupisz za pieniądze? Czy często spotykasz interesowne osoby? Zostaw komentarz tu lub na fanpage’u FB

 

 

P.S. Podoba Ci się ten post? Może też spodoba Ci się kategoria STYL ŻYCIA/ CHCE SIĘ ŻYĆ.

 

 

Czego nie kupisz za pieniądze

 

 

7

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram did not return a 200.

follow

zBLOGowani.pl