Uroda

Fontanna młodości

01/04/2016

Fontanna młodości

 

 

Niedawno pisałam o książce Tish Jett „Zawsze szykowna. Sekrety ponadczasowego stylu, urody i seksapilu Francuzek” (tutaj). Tish jest Amerykanką, wyszła za mąż za Francuza i od ponad 20 lat mieszka we Francji. Książka zainteresowała mnie dlatego, że jest napisana przez dojrzałą kobietę dla kobiet dojrzałych i być może jest to jedyna tego typu książka na rynku dla nas kobiet 40+, którą znalazłam. Tish Jett przekonuje nas, że w życiu nie chodzi o liczby i zdradza jak Francuski podchodzą do życia. Co powoduje, że zawsze wydają się szykowne, zadowolone z życia i pewne siebie?

 

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować fragment książki Tish „Prawdziwa fontanna młodości”.

 

Tish napisała:

„Od wielu lat uczę angielskiego na poziomie zaawansowanym w ramach programu kształcenia dorosłych w miasteczku położonym koło naszej wioski. Dzięki tym kursom poczułam się jeszcze bardziej wtopiona we francuska społeczność. Moi uczniowie mają od 44 do 75 lat. I jak możecie się domyślać, są znakomitym obiektem moich nienaukowych badań, których wynik często zamieszczam na blogu.

 

Na użytek tego rozdziału postanowiłam ich zapytać, co sprawia, że czują się młodzi. Oto co mi powiedzieli (kolejność jest nieistotna):

  • podróże
  • kursy z różnych dziedzin – od malowania i komputerów po golf i jogę, no i oczywiście angielski
  • roczny bilet do muzeum
  • dzieci i wnuki
  • przyjmowanie gości
  • świeże powietrze i długie spacery
  • jedzenie ogromnych ilości owoców i warzyw
  • seks

Zauważcie, że nikt nie wymienił ulubionego kremu czy zabiegu kosmetycznego.”

 

Czy to nie jest piękne? Właśnie na tym polega radość życia, docenianie każdej drobnej rzeczy. A pogoń za młodością? Przereklamowana 😉 . Nie czekajcie na szczęście, ono jest tu i teraz! Mamy tylko jedno życie. Kiedyś przeczytałam piękne zdanie, że nie możemy kontrolować wiatru, ale możemy odpowiednio żeglować.

 

Dawno temu usłyszałam też coś, w moim odczuciu okropnego, od jednej z moich ciotek. Powiedziała coś w rodzaju „Życie jest bez sensu. Rodzimy się, pracujemy, umieramy. Jedno wielkie nic”. Do dziś pamiętam, że mną to wstrząsnęło i pomyślałam sobie, że to straszne tak myśleć i tak przeżyć życie. Obiecałam sobie wtedy, że postaram się przeżyć swoje życie w pełni i świadomie.

Żeby była jasność, moje życie nie zawsze było usłane różami, ale zawsze ratował mnie wrodzony optymizm i taka zwyczajna wola walki o własne życie i szczęście.

 

Do boju Dziewczyny 🙂

 

Ciekawa jestem co sprawia, że Ty czujesz się młodo? Napisz komentarz tutaj na blogu lub na moim fanpage’u na FB

 

 

P.S. Podoba Ci się ten post? Może też spodoba Ci się kategoria STYL/ URODA

17

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram did not return a 200.

follow

zBLOGowani.pl