Site preloader
Porady modowe

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne

09/06/2016

 

 

Co jest jednym z najbardziej niezbędnych akcesoriów kobiety? Okulary przeciwsłoneczne! Dla niektórych kobiet to jest nawet ich znak firmowy.

Jakie okulary wybrać? Jakie są najlepsze dla twojego kształtu twarzy? Kierować się modą przy ich wyborze czy indywidualnymi upodobaniami?

 

 

Czy okulary przeciwsłoneczne nosisz tylko latem? Gdyby tak dobrze policzyć, to używamy ich co najmniej kilka miesięcy w roku. Ja mam okulary zawsze przy sobie zarówno w torebce, jak i wożę zapasowe w samochodzie. Przydają się nawet zimą.

 

Lubię obserwować ludzi i już dawno doszłam do wniosku, że interesujące okulary potrafią zrobić cały look, mogą poprawić owal twarzy i dodają tajemniczości. Ale przede wszystkim mają chronić oczy przed promieniami słonecznymi. Noszę soczewki kontaktowe i mam przez to jeszcze bardziej wrażliwe oczy na światło, więc zakładam je bardzo często.

 

 

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

 

Szczerze mówiąc najlepiej wybrać się do salonu optycznego, gdzie osoba znająca się na rzeczy doradzi w jakich okularach wyglądamy najlepiej.

Ogólnie rzecz ujmując, podobno należy się kierować zasadą przeciwieństwa. Czyli do okrąglej warzy wybieramy bardziej kanciaste oprawki. A do twarzy kwadratowej bardziej okrągłe żeby zmiękczyć rysy. Do twarzy trójkątnej pasują aviatory lub okrągłe. Do twarzy owalnej pasują praktycznie prawie każde okulary!

 

 

Ile wydać na okulary przeciwsłoneczne?

 

Kiedyś kupowałam tanie okulary i ciągle je gubiłam aż w końcu kiedyś kupiłam pierwsze drogie okulary i widzę różnicę. Po pierwsze droższe okulary dają 100% ochrony przed promieniami UVA i UVB. Po drugie są lżejsze i są lepiej wykonane. Dobre okulary dodają szyku i śmiem twierdzić, że robią cały look. I tak naprawdę nauczyłam się o nie dbać. Kiedyś wrzucałam je do torebki albo byle gdzie, a teraz zawsze mam je w pudełeczku i przestałam je gubić!

Warto rozważyć jak często nosisz okulary przeciwsłoneczne. Jeśli prawie codziennie, tak jak ja, to warto wydać więcej, bo ta dobra inwestycja po prostu szybko się zamortyzuje.

 

 

Ile mieć par okularów przeciwsłonecznych?

 

To zależy co kto lubi :). Ja na przykład lubię mieć co najmniej 2 pary. Cięższe (z wyglądu) i bardziej wyraziste noszę jesienią i zimą. Zaś lekkie wiosną i latem.

Ostatnio pokochałam lustrzanki, a kiedyś ich nie znosiłam. Jak widać gust się też potrafi czasem zmienić. Na dodatek polubiłam okulary z noskami, ponieważ okulary bez nosków zostawiają czerwone ślady/wgłębienia na nosie.

 

 

Oto moje 3 ulubione pary okularów przeciwsłonecznych

 

Złote okulary Linda Farrow są masywniejsze i noszę je jesienią i zimą. Moim zdaniem są bardzo eleganckie i zdecydowanie dodają szyku. Zimą nic nie widać poza wierzchnim okryciem, więc tym bardziej warto zainwestować w interesujące okulary.

 

 

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne

 

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne

 

 

Błękitne lustrzanki Matthiew Williamson – po prostu je uwielbiam! Nie dość, że są lekkie, to jeszcze takie radosne. Myślę, że idealnie pasują na sezon wiosenno-letni.

 

 

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne

 

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne

 

 

Okulary z przezroczystymi oprawkami DITA Eyewear, to mój najnowszy nabytek. Mają bardzo interesujący kształt i są ciekawym dodatkiem praktycznie do każdego stroju.

 

 

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne

 

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne

 

 

A jakie Ty masz ulubione okulary przeciwsłoneczne? Czy nie możesz się bez nich obejść? Ile masz par?

Zostaw komentarz tu lub na fanpage’u FB

 

 

Do zobaczenia!

 

P.S. Podoba Ci się ten post? Zajrzyj również do kategorii PORADY MODOWE.

16

About me

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)

  • Happy weekend peeps! 🇵🇱 udanego weekendu IG☀️ #prosperitybyrenata#warsaw#styleatanyage#over40style#over40blogger#over40fashion#blogerka#stylizacja#ootd#wiwt#everydaystreetstyle#ageless#fashionpost#fashiondaily#currentlywearing#nowypost#modapl#fashionblogger#dzisnosze#positivevibes#goodvibesonly#styleinspiration#instafashion#colorlover#instastyle#uterqüe#mustardyellow#lv
  • Hi peeps, I’m still a bit sick but the fever is gone, and it’s good because I have a few business meetings today. So here I am, happy in mustard yellow😍💛🇵🇱 Cześć wszstkim, jeszcze jestem trochę przeziębiona, ale na szczęście gorączka przeszła. I dobrze, bo dzisiaj mam kilka sporkań biznesowych. I oto jestem, szczęśliwa w żółtym płaszczu, moim poprawiaczu nastroju😉. Dobrego dnia!

#uterqüe#mustardyellow#winterlookbook#prosperitybyrenata#warsaw#styleatanyage#over40style#over40blogger#over40fashion#blogerka#stylizacja#ootd#wiwt#everydaystreetstyle#ageless#fashionpost#fashiondaily#currentlywearing#nowypost#modapl#fashionblogger#dzisnosze#positivevibes#goodvibesonly#styleinspiration#instafashion#colorlover#instastyle
  • Hi pees, happy Monday and have a great start to the week. I am sick and I have to stay in bed😟🇵🇱 Cześć wszystkim, życzę dobrego poniedziałku i startu w ten tydzień. Niestety jestem chora, więc zostaję w łóżku. 
#prosperitybyrenata#warsaw#styleatanyage#over40style#over40blogger#over40fashion#blogerka#stylizacja#ootd#wiwt#everydaystreetstyle#ageless#fashionpost#fashiondaily#currentlywearing#nowypost#modapl#fashionblogger#dzisnosze#positivevibes#goodvibesonly#styleinspiration#instafashion#colorlover#instastyle#photorobertbajkowski#lindafarrow#mariezelie
  • As you know green is my favorite color and I simply love combining it with navy 💚💙. Happy Sunday peeps! 🇵🇱 Zielony, to mój ukochany kolor i wprost uwielbiam łączyć go z granatem. Dobrego dnia!

#mariezelie#greenandnavy#floraldress#prosperitybyrenata#warsaw#styleatanyage#over40style#over40blogger#over40fashion#blogerka#stylizacja#ootd#wiwt#everydaystreetstyle#ageless#fashionpost#fashiondaily#currentlywearing#nowypost#modapl#fashionblogger#dzisnosze#positivevibes#goodvibesonly#styleinspiration#instafashion#colorlover#instastyle#photorobertbajkowski
  • Have a great weekend everyone! 😀🇵🇱 Udanego weekendu kochani😘 
#winterlook#camelcoat#prosperitybyrenata#warsaw#styleatanyage#over40style#over40blogger#over40fashion#blogerka#stylizacja#ootd#wiwt#everydaystreetstyle#ageless#fashionpost#fashiondaily#currentlywearing#nowypost#modapl#fashionblogger#dzisnosze#positivevibes#goodvibesonly#styleinspiration#instafashion#colorlover#instastyle
  • Happy Friday peeps! Have you read my last blog post yet? It’s all about how to wear floral dresses all year round. 🇵🇱 Czy już czytałaś mój ostatni post na blogu? Wszystko o tym jak nosić sukienki w kwiaty przez cały rok🌸. Dobrego dnia! 
#mariezelie#floraldress#suedeboots#prosperitybyrenata#warsaw#styleatanyage#over40style#over40blogger#over40fashion#blogerka#stylizacja#ootd#wiwt#everydaystreetstyle#ageless#fashionpost#fashiondaily#currentlywearing#nowypost#modapl#fashionblogger#dzisnosze#positivevibes#goodvibesonly#styleinspiration#instafashion#colorlover#instastyle
  • There is a NEW post on my blog - how to wear floral dresses all year round. Check it out!// link in BIO// Happy Thursday!😊🇵🇱 Już jest NOWY post na bogu - ak nosić sukienki w kwiaty przez cały rok. Zajrzyj koniecznie!// link w BIO// Dobrego dnia☀️ #mariezelie#floraldress#feminine#prosperitybyrenata#warsaw#styleatanyage#over40style#over40blogger#over40fashion#blogerka#stylizacja#ootd#wiwt#everydaystreetstyle#ageless#fashionpost#fashiondaily#currentlywearing#nowypost#modapl#fashionblogger#dzisnosze#positivevibes#goodvibesonly#styleinspiration#instafashion#colorlover#instastyle
  • Happy Valentine’s day everyone! 🇵🇱 Udanych Walentynek!

#yellowcardigan#chic#dress#suedeboots#prosperitybyrenata#warsaw#styleatanyage#over40style#over40blogger#over40fashion#blogerka#stylizacja#ootd#wiwt#everydaystreetstyle#ageless#fashionpost#fashiondaily#currentlywearing#nowypost#modapl#fashionblogger#dzisnosze#positivevibes#goodvibesonly#styleinspiration#instafashion#colorlover#instastyle
  • Soon on my blog! Happy Tuesday peeps! 😀🇵🇱 Wkrótce na moim blogu! Dobrego dnia☀️ #denimjacket#floraldress#mariezelie#prosperitybyrenata#warsaw#styleatanyage#over40style#over40blogger#over40fashion#blogerka#stylizacja#ootd#wiwt#everydaystreetstyle#ageless#fashionpost#fashiondaily#currentlywearing#nowypost#modapl#fashionblogger#dzisnosze#positivevibes#goodvibesonly#styleinspiration#instafashion#colorlover#instastyle
  • Backstage😊 @mariezeliebrand 
#prosperitybyrenata#warsaw#styleatanyage#over40style#over40blogger#over40fashion#blogerka#stylizacja#ootd#wiwt#everydaystreetstyle#ageless#fashionpost#fashiondaily#currentlywearing#nowypost#modapl#fashionblogger#dzisnosze#positivevibes#goodvibesonly#styleinspiration#instafashion#colorlover#instastyle#mariezeliebrand#floraldress#photorobertbajkowski

Follow Us

zBLOGowani.pl