Chce się żyć, Rozwój zawodowy

Jakie są twoje mocne strony?

17/07/2016

 

Czy wiesz jakie masz talenty/mocne strony? Czy od dzieciństwa słyszałaś, że musisz popracować nad swoimi słabszymi stronami? Rodzice bardzo często płacą za korepetycje dzieci żeby podciągnęły się z przedmiotów, z których mają słabsze wyniki, zamiast rozwijać ich talenty.

 

 

Tak naprawdę w życiu chodzi o to żeby robić to, co lubimy i w czym jesteśmy naprawdę dobrzy. Myślę, że tylko wtedy osiągamy pełne zadowolenie z pracy. Problem polega na tym, że nie zawsze wiemy jakie są nasze mocne strony. Albo robimy coś naturalnie, co przychodzi nam z łatwością, nie zdając sobie sprawy z tego, że jest to naszym talentem. Bo talent to nie tylko umiejętność śpiewania, tańczenia czy rysowania.

 

 

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Każdy z nas ma 5 mocnych stron/talentów! Chcesz wiedzieć jakie?

 

 

Jakie są twoje mocne strony

 

 

Wystarczy kupić książkę „Strenghts Finder 2.0”, autor Tom Rath. W 1998 roku ojciec psychologii mocnych stron/talentów Donald O. Clifton, razem z Tomem Rathem i zespołem naukowców z instytutu Gallup, stworzyli test mocnych stron.

 

 

 

 

 

 

 

 

W książce znajduje się unikalny kod dostępu do testu on-line (test jest dostępny również w języku polskim). Po rozwiązaniu testu (zajmuje to około 35 minut) otrzymasz raport składający się z 3 części:

  • lista twoich 5 mocnych stron wraz z opisem cech charakterystycznych,
  • wskazówki jak rozwijać dany talent i korzystać z niego na co dzień,
  • Przykłady „jak brzmi” twoja mocna strona, czyli cytaty osób, które opisują co zrobiły.

Książka i raport dostępne są tylko w języku angielskim. Najpierw należy rozwiązać test, ponieważ sama książka nie będzie przydatną i ciekawą lekturą.

 

Muszę przyznać, że ta książka jest dla mnie odkryciem. Z biciem serca czekałam (kilkanaście sekund) na wyniki testu. Zdawałam sobie sprawę z 3 mocnych stron, a 2 są dla mnie odkryciem. Po prostu nigdy nie przypuszczałam, że to są mocne strony. Spojrzałam na siebie pod innym kątem i wiem, że jestem w końcu na dobrej drodze i robię to, co lubię. Lepiej późno niż wcale 😉

 

Nie zdradzę moich 5 talentów, ale polecam Ci zrobienie testu. Jeśli jesteś na zakręcie, myślisz o zmianie pracy, a nawet zawodu, to jest to wręcz konieczne! Szkoda marnować czas na podążanie w niewłaściwym kierunku.

 

 

Czy wiesz jakie są twoje mocne strony? Czy tylko ci się wydaje, że wiesz? Zostaw komentarz tu lub na fanpage’u FB

 

 

P.S. Podoba Ci się ten post? Może też spodoba Ci się kategoria CHCE SIĘ ŻYĆ?

 

12

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram did not return a 200.

follow

zBLOGowani.pl