Chce się żyć

Podsumowanie Tygodnia 12

26/03/2016

Podsumowanie Tygodnia 12

 

 

INSPIRACJE/MOTYWACJE…#inspiracje #motywacje

 

KSIĄŻKI

 

Dzisiaj książka lekka, łatwa i przyjemna J. Autorka jest Amerykanką, wyszła za mąż za Francuza i od ponad 20 lat mieszka we Francji. Książka zainteresowała mnie dlatego, że jest napisana przez dojrzałą kobietę dla kobiet dojrzałych i być może jest to jedyna tego typu książka na rynku dla nas kobiet 40+, którą znalazłam. Tish Jett przekonuje nas, że w życiu nie chodzi o liczby i zdradza jak Francuski podchodzą do życia. Co powoduje, że zawsze wydają się szykowne, zadowolone z życia i pewne siebie. Recepta jest bardzo prosta, ale jej nie zdradzę tylko zapraszam do lektury książki. WARTO PRZECZYTAĆ! Możecie również zajrzeć na jej bloga Une Femme d’un Certain Age.

 

 

Zawsze Szykowna. Sekrety ponadczasowego stylu, urody i seksapilu Francuzek” – Tish Jett

 

Podsumowanie Tygodnia 12„To błyskotliwy przepis na to, jak być zawsze młodą na sposób fracuski – z wdziękiem i szykownie, a przede wszystkim niezależnie od wieku. Składowymi naprawdę pięknego życia są bowiem styl, prostota, inteligencja i szczodrość.

Autorka, mieszkająca od lat we Francji, odkrywa przed nami tajemnice garderoby, diety i rytuałów pielęgnacyjnych. Opisane doświadczenia jej samej pozwoliły poczuć się i wyglądać lepiej niż wcześniej, choć stała się już une femme d’un certain âge – kobietą w pewnym wieku.

Autorka zabiera nas w podróż w poszukiwaniu francuskiego ideału kobiety zadbanej, zawsze eleganckiej i szykownej. Wszystkie opisane produkty, zabiegi, rady były przetestowane przez autorkę i to właśnie dzięki nim wygląda lepiej i młodziej niż wcześniej. We Francji bowiem piękno, styl, inteligencja i urok nie mają terminu przydatności!” – źródło zdjęcia i opisu: empik.com

 

 

 

 

 

 

 

 

TEN TYDZIEŃ BYŁ DOBRY, ponieważ…#małeprzyjemności #radośćżycia

 

WYDARZENIA

 

We wtorek 22 marca, miała przyjemność wziąć udział w „ŚNIADANIU Z MADAME” organizowanym prze dwumiesięcznik MADAME. Magazyn ambitnych kobiet”.

 

 

Podsumowanie Tygodnia 12

Gościem spotkania była Grażyna Torbicka, cudowna kobieta, którą podziwiam od lat. Chciałam Wam powiedzieć, że Pani Grażyna jest tak sympatyczna jak się wydaje. Można słuchać godzinami jak opowiada o Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi oraz o jej wywiadach ze znanymi reżyserami i aktorami, o tym jak doszła do tego, gdzie jest i ile ma jeszcze ciekawych pomysłów do zrealizowania. Zacytuję Panią Grażynę „Życie zaczyna się nie po 40., ale po 50.!”

 

„Od początku istnienia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi krytyka zwraca uwagę na jego niestandardowe podejście do sztuki filmowej. Założeniem wydarzenia jest łączenie twórcy z odbiorcą oraz filmu, literatury, muzyki i sztuk wizualnych, czyli wszystkich dyscyplin, z których czerpie X Muza. Jest to projekt artystyczny odwracający się na masowego kina, przeznaczony dla koneserów kina i innych sztuk. Siłą festiwalu jest możliwość codziennego spotkania z artystami, mistrzami i debiutantami.” – www.dwabrzegi.pl

 

Nie mogłam sobie odmówić zdjęcia z panią Grażyną 🙂

 

Podsumowanie Tygodnia 12

 

 

Jeśli jeszcze nie znałyście dwumiesięcznika MADAME, to zapraszam do lektury. Magazyn jest bardzo ciekawy, w tym numerze (luty/marzec) nie tylko wywiad z Grażyną Torbicką, ale przede wszystkim o tym, że warto i trzeba pomagać innym.

 

Na spotkaniu było również wiele fantastycznych kobiet, które realizują się zawodowo (i nie tylko) w interesujących i bardzo różnych obszarach. Cieszę się, że mogłam je poznać 🙂

 

 

DLACZEGO ten tydzień był DOBRY dla CIEBIE?

 

 

 

P.S. Podoba Ci się ten post? Może też spodoba Ci się więcej z kategorii CHCE SIĘ ŻYĆ?

 

9

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram did not return a 200.

follow

zBLOGowani.pl