Chce się żyć

Podsumowanie Tygodnia 13

03/04/2016

INSPIRACJE/MOTYWACJE…#inspiracje #motywacje

 

KSIĄŻKI

 

„Coaching marki osobistej czyli kariera lidera” Sergiusz Trzeciak

Ostatnio temat marki osobistej stał się bardzo modny i nie będę ukrywać, że również i ja się nim interesuję. Książkę dostałam w prezencie i od razu zabrałam się do lektury. Autor proponuje aby przeczytać książkę trzy razy: „Pierwszy raz pod kątem zdobywania wiedzy, drugi raz z nastawieniem na wykorzystanie tej wiedzy w praktyce i trzeci raz, aby podzielić się innymi zawartymi w tej książce pomysłami.”

 

Przeczytałam raz i raczej na tym poprzestanę, bo moim zdaniem jest ona najlepsza dla osób stojących u progu kariery zawodowej lub z niewielkim doświadczeniem menedżerskim, choć sam autor uważa, że również dla doświadczonych profesjonalistów i menedżerów. Dla mnie to było raczej odświeżenie wiedzy, którą już posiadam, ale bardzo podobało mi się ciekawe poprowadzenie przez temat marki osobistej via 6 zmysłów: zapach, wzrok, dotyk, słuch, smak i umysł lidera, czyli tajemnica szóstego zmysłu. WARTO PRZECZYTAĆ!

 

Dr Sergiusz Trzeciak jest wykładowcą personal bradingu w ramach programu Executive MBA i Executive DBA PAN oraz przedmiotu marka osobista lidera w Collegium Civitas. Doradza firmom, partiom politycznym i osobom publicznym w zakresie budowania marki osobistej, kształtowania wizerunku publicznego, pubic relations i public affairs. Komentator w mediach krajowych i zagranicznych.

 

 

Podsumowanie Tygodnia 13

Dlaczego budowanie swojej marki jest dziś ważne? Jak dobrze wypracowana marka może pozytywnie wpłynąć na rozwój kariery? Czym marka osobista różni się od wizerunku?

Z pojęciem marki osobistej spotykamy się współcześnie coraz częściej. Jej znaczenie podkreśla się już nie tylko na gruncie politycznym i medialnym, ale także w życiu zawodowym. Zarówno politycy, jak i menedżerowie czy prawnicy chcą być postrzegani przede wszystkim jako osoby godne zaufania, z którymi warto rozmawiać, negocjować czy prowadzić biznes. Sergiusz Trzeciak wielokrotnie podkreśla, że najważniejsza w budowaniu marki osobistej jest wiarygodność.

Opierając się na własnych doświadczeniach i zdobytej wiedzy, opisuje najskuteczniejsze strategie budowania marki osobistej. Jego książka jest niezwykle praktyczna – zawiera przydatne ćwiczenia, które pomogą nam przeprowadzić analizę swojej sytuacji, abyśmy potem mogli zastosować najbardziej odpowiednie działania służące rozwijaniu i wzmacnianiu własnej marki.” – źródło opisu i zdjęcie: empik.com

 

 

 

 

TEN TYDZIEŃ BYŁ DOBRY, ponieważ…#małeprzyjemności #radośćżycia

 

RELAKS

Zaczęła się wiosna, nareszcie mam ochotę na długie spacery, no i zaczynam sezon rowerowy, co i Wam polecam 🙂

 

 

DLACZEGO ten tydzień był DOBRY dla CIEBIE?

 

 

P.S. Podoba Ci się ten post? Może też spodoba Ci się więcej wpisów z kategorii CHCE SIĘ ŻYĆ.

 

10

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram has returned invalid data.

follow

zBLOGowani.pl