Chce się żyć

Podsumowanie Tygodnia 14

10/04/2016

 

INSPIRACJE/MOTYWACJE…#inspiracje #motywacje

 

KSIĄŻKI

 

„Sukces w relacjach międzyludzkich” Alex W. Barszczewski

 

Alex W. Barszczewski – miłośnik dobrego, bezpretensjonalnego życia i robienia w nim pożytecznych rzeczy. Były gazeciarz, potem przedsiębiorca IT, od ponad 20 lat międzynarodowy konsultant i doradca biznesowy. Mieszkał i pracował w kilku różnych miejscach i krajach. Autor popularnego bloga http://alexba.eu/

 

Podsumowanie Tygodnia 14

 

Świetna książka, którą BARDZO POLECAM wszystkim niezależnie od wieku i stażu zawodowego. Młodym, stojącym u progu ścieżki zawodowej, naprawdę ułatwi nie tylko życie zawodowe, ale życie w ogóle. A doświadczonym pomoże spojrzeć na wiele relacji (zwłaszcza biznesowych) z innej perspektywy. Rzadko się o tym czyta, ale Alex porusza również niezbyt popularny temat odsiewania ludzi. A przecież każdy z nas tego doświadcza, że z pewnych relacji po prostu trzeba zrezygnować i trzeba nauczyć się odsiewać na początku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A sam autor o książce pisze tak:

 

„Umiejętność nawiązywania i podtrzymywania dobrych relacji z różnymi ludźmi jest w dzisiejszym świecie niezwykle ważna.

Prawie każdy, kto chciałby osiągać znaczący postęp w życiu zawodowym i/lub więcej zadowolenia w życiu prywatnym, może profitować z opanowania tych umiejętności i odpowiedniej postawy – te opisuję w niniejszej książce. Nie jest to wiedza tajemna, której zdobycie wymaga lat intensywnych studiów, lecz w sumie dość prosty zestaw umiejętności, możliwy do opanowania we własnym zakresie, zwłaszcza jeśli ktoś jest zdeterminowany i ma właściwe podpowiedzi.

 

Prostota i oczywistość wielu opisywanych zagadnień nie powinna przysłonić nam faktu, że większość naszych Rodaków jest w nich dość kiepska, przez co często nie osiągają poziomu życia, na który właściwie by zasługiwali.

 

Opanowanie tych umiejętności może zrobić bardzo dużą pozytywną różnicę szczególnie w przypadku:

  • wszystkich młodych ludzi stojących na progu kariery życiowej,
  • osób w sile wieku, które czują, że powinny zrobić jakąś sporą zmianę w życiu, aby stało się ono pełniejsze i przynosiło więcej zadowolenia,
  • managerów wszelkich szczebli, zwłaszcza chcących przewodzić wartościowym, pewnym siebie pracownikom,
  • sprzedawców – zarówno B2B, jak i w tych branżach, gdzie dziś dobre relacje z konsumentem są kluczowe.

Niezależnie od tego, w której grupie jesteś, gorąco zachęcam do przestudiowania tej książki, zwłaszcza że – zgodnie z moim nastawieniem – nie zostawię Cię samemu sobie i w ramach dyskusji będę starał się udzielać Ci rad i wyjaśniać wszelkie wątpliwości.” – źródło opisu i zdjęcia: http://www.sukceswrelacjach.pl/

 

 

Podsumowanie Tygodnia 14

 

 

 

TEN TYDZIEŃ BYŁ DOBRY, ponieważ…#małeprzyjemności #radośćżycia

 

RELAKS

 

Links I love

Ostatnio moje serce skradły prace studia WOODLUCKER  – http://www.woodlucker.com/paper/

 

 

Woodlucker to studio założone przez dwoje artystów Ann Wood i Dean Lucker w 1987 roku po ukończeniu Minneapolis College of Art and Design.

Tworzą cuda z papieru, drewna, metalu. Uczta dla oczu!!!

 

Poniżej opis niektórych dzieł (źródło opisu i zdjęć: przetłumaczyłam ze strony internetowej artystów).

 

Ana Wood– prace tworzone obecnie prze Anę wynikają z inspiracji botanicznymi ilustracjami. Przetwarza papier i drut, rysuje i wycina za pomocą bardzo ostrych nożyczek. Ana wykorzystuje delikatne cięcia dla osiągnięcia realistycznych acz udziwnionych motyli i kwiatów. Następnie te „wyrzeźbione” dzieła ręcznie naszywa na wełniane i aksamitne materiały i oprawia w stare oprawki. Prace są delikatne i są ukłonem w stronę starej sztuki rzemieślniczej.

 

 

Podsumowanie Tygodnia 14

 

 

Dean Lucker – poniżej znajduje się zdjęcie jednej z mechanicznych rzeźb Deana. Dean robi ręcznie mosiężne elementy i elektryczne silniczki, które łączy w całość. Księżyc kołysze się tak jakby spływał z nieba, oczy się otwierają i zamykają, lecą z nich łzy i osoba, która przekręci korbą słyszy przepowiednię. Mnóstwo prac Deana jest wystawianych w różnych miejscach, a także cieszą oczy prywatnych kolekcjonerów.

 

Podsumowanie Tygodnia 14

 

 

 

DLACZEGO ten tydzień był DOBRY dla CIEBIE?

 

 

 

P.S. Podoba Ci się ten post? Więcej znajdziesz w kategorii CHCE SIĘ ŻYĆ.

 

8

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram did not return a 200.

follow

zBLOGowani.pl