Chce się żyć

Podsumowanie Tygodnia 15

17/04/2016

 

 

INSPIRACJE/MOTYWACJE…#inspiracje #motywacje

 

KSIĄŻKI

 

„Pochłaniacz” i „Okularnik” –  Katarzyna Bonda

 

W ubiegłym roku przeczytałam te dwa kryminały i to wystarczyło żebym stałą się fanką twórczości Katarzyny Bondy. Moim zdaniem, to królowa polskiego kryminału, a już kiedyś pisałam, że po prostu kocham kryminały. A do tego jaka piękna z niej kobieta, świetne nazwisko, talent, no po prostu nie mogło być inaczej.

 

Zaręczam Wam, że czytając jej książki będziecie mieć ciarki wielkości Everestu! Co za wyobraźnia! Nie mogę się doczekać kolejnych dwóch części. Bohaterką serii jest niesamowita profilerka Sasza Załuska. Czytając je zamarzyło mi się żeby być profilerką, ale już jest trochę za późno 😉

 

Obie książki stanowią część tetralogii „Cztery Żywioły Szaszy Załuskiej”.

 

Podsumowanie Tygodnia 15

„Pochłaniacz” (Powietrze) – „Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie wypadki. Wielkanoc 2013. Po siedmiu latach pracy w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield na Wybrzeże powraca Sasza Załuska. Do profilerki zgłasza się Paweł „Buli” Bławicki, właściciel klubu muzycznego w Sopocie. Podejrzewa, że jego wspólnik – były piosenkarz i autor przeboju Dziewczyna z północy – chce go zabić. Załuska ma mu dostarczyć na to dowody.

Profilerka niechętnie angażuje się w sprawę. Kiedy jednak dochodzi do strzelaniny, Załuska zmuszona jest podjąć wyzwanie. Szybko okazuje się, że zabójstwo w klubie łączy się ze zdarzeniami z 1993 roku, a zamordowany wiedział, kto jest winien śmierci rodzeństwa. Jednym z kluczy do rozwiązania zagadki może okazać się piosenka sprzed lat.” – źródło zdjęcia i opisu: empik.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie Tygodnia 15

 

„Okularnik” (Ziemia) – Nie ma ciała, nie ma zbrodni. Tak przynajmniej może wydawać się każdemu, kto otarł się choćby w najmniejszym stopniu o policyjną pracę, do której zamierza w końcu powrócić Sasza Załuska. Jeszcze tylko do końca uporządkuje swoje osobiste sprawy, rozprawi się na zawsze z przeszłością i znów stanie się profilerką.

Podczas krótkiego urlopu w podlaskiej Hajnówce bierze udział w tradycyjnym białoruskim weselu. To właśnie tam dochodzi do uprowadzenia panny młodej, która, jak potem się okazuje, nie jest pierwszą zaginioną kobietą. W okolicznych lasach wciąż znajdowane są ludzkie szczątki i wydawałoby się, że nic nie łączy tych spraw. Nic, poza okularnikiem – starym mercedesem, który zawsze pojawia się w pobliżu.

W tym samym czasie na jaw wychodzi mroczna przeszłość mieszkańców podlaskiej wsi, a straszne tajemnice sięgają jeszcze czasów II wojny światowej.

Co tak naprawdę sprawiło, że sielski urlop zamienił się w powikłane śledztwo z masą krwawych wątków, które wcale nie są ze sobą spójne?” – źródło zdjęcia i opisu” empik.com

 

 

Lampiony (Ogień) – jeszcze się nie ukazała

Czerwony Pająk (Woda)- jeszcze się nie ukazała

 

 

 

 

TEN TYDZIEŃ BYŁ DOBRY, ponieważ…#małeprzyjemności #radośćżycia

 

 

WYDARZENIA

 

W sobotę 16 kwietnia byłam na szkoleniu „Kobieta niezależna. Poznaj tajniki kobiet sukcesu” prowadzonym przez Kamilę Rowińską. Mam zarówno mniej, jak i bardziej pozytywne przemyślenia odnośnie tego szkolenia, ale napiszę o nim więcej w osobnym poście, ponieważ szkolenie trwało cały dzień i wiele się działo.

 

 

RELAKS

 

Dzięki Instagramowi odkrywam wiele ciekawych miejsc w sieci. I tak niedawno odkryłam blog Rachel z Chicago pod nazwą CHICAGO CHIC. Rachel wygląda jak ze Złotej Ery Hollywood, do tego stopnia utożsamia się ze stylem vintage, że na co dzień nosi gorset i odpowiednie stylizacje.

 

W 2009 roku wraz z mężem sprzedali wszystko, co mieli i na kilka lat przenieśli się do Rzymu, gdzie Eric uczył się sztuki szycia na miarę od najlepszych włoskich krawców, a Rachel ukończyła kursy projektowania. Wrócili do Chicago i otworzyli Atelier Jensen – luksusowe ubrania dla kobiet szyte na miarę.

 

Zajrzyjcie na jej blog koniecznie! A dla zachęty kilka zdjęć Rachel (źródło zdjęć: Chicago Chic blog). Ja nie mogę oderwać od niej wzroku. Wizerunek vintage doprowadzony do perfekcji.

 

Podsumowanie Tygodnia 15

 

Podsumowanie Tygodnia 15

 

Podsumowanie Tygodnia 15

 

Podsumowanie Tygodnia 15

 

 

 

DLACZEGO ten tydzień był DOBRY dla CIEBIE?

 

 

 

P.S. Podoba Ci się ten post? Więcej znajdziesz w kategorii CHCE SIĘ ŻYĆ.

9

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram did not return a 200.

follow

zBLOGowani.pl