Chce się żyć

Podsumowanie Tygodnia 16

24/04/2016

 

INSPIRACJE/MOTYWACJE…#inspiracje #motywacje

 

KSIĄŻKI

 

Dzisiaj chciałabym polecić książkę, która jest niezwykle pomocna i odmieniła moje życie „Jak żyć z Hashimoto. Poradnik dla pacjenta” – dr med. Leveke Brakebusch i prof. Dr med. Armin Heufelder.

 

 

Podsumowanie Tygodnia 16

 

Przez ostatnich kilka lat czułam się bardzo, bardzo źle. Wyobraźcie sobie, że jesteście non stop zmęczone, macie tak mało energii jakby ktoś ją z Was wyssał, do tego częste spadki nastroju (co u mnie, wiecznej optymistki, naprawdę było czymś nowym), apatia, problemy z włosami, paznokciami, puchnięcie, nieuzasadnione wahania wagi, bóle mięśni i stawów, wieczne uczucie chłodu, delikatne kłopoty z pamięcią.

 

Najgorsze w tym wszystkim było to, że lekarze cały czas mi wmawiali, że nic mi nie jest, że powinnam mniej pracować i unikać stresów. No po prostu fantastyczne zalecenia ;). Aż w końcu prawie dwa lata temu jeden mądry lekarz w wpadł na to, że trzeba sprawdzić moją tarczycę. I voila, nareszcie wiem co mi jest, poczułam ogromna ulgę, ale powrót do normalnego funkcjonowania zajął mi właśnie prawie dwa lata.

 

Ta książka to jedyna pozycja na rynku, która dokładnie opisuje objawy i przyczyny choroby, jak ją rozpoznać, jak leczyć, jak się odżywiać (a to jest bardzo ważne przy tej chorobie!!!). Jest również bardzo ważny i ciekawy rozdział „Psychika i choroba Hashimoto”. Właściwie powinna tę książkę przeczytać również rodzina chorej osoby, bo wsparcie rodziny i przyjaciół jest bardzo ważne. (zdjęcie książki – źródło: hashimoto.pl)

 

Wydaje mi się, że już całkiem dobrze radzę sobie z Hashimoto, mam swoje spostrzeżenia i jeśli chcecie, to mogę od czasu do czasu napisać post poradnikowy, ale wszystko zależy od Was. Możemy się dzieli doświadczeniami, ale dajcie mi sygnał, na przykład w komentarzach 🙂

 

 

 

TEN TYDZIEŃ BYŁ DOBRY, ponieważ…#małeprzyjemności #radośćżycia

 

WYDARZENIA

 

  • W sobotę 16 kwietnia byłam na szkoleniu „Kobieta niezależna. Poznaj tajniki kobiet sukcesu” prowadzonym przez Kamilę Rowińską. O samym szkoleniu napisałam osobny post „Jak być kobietą niezależną” (tutaj).

 

 

 

  • W środę 20 kwietnia, po raz trzeci wzięłam udział w Śniadaniu Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Gościem specjalnym była Antonina Samecka – założycielka i współwłaścicielka firmy RISK made in Warsaw. Antonina prowadzi firmę wraz z Klarą Kowtun.

 

Podsumowanie Tygodnia 16

selfie z Antoniną Samecką 
 
 

 

Spotkały się dwie piękne, młode, zdolne i pracowite kobiety, które postanowiły zaprojektować ubrania kobiece, a jednocześnie bardzo wygodne z tzw. tkaniny dresowej. Na początku wszystko było szare, a ponad roku temu pojawiły się kolory. Firm powstała 5 lat temu, a już po 2 latach obroty wynosiły 3 mln zł. Obecnie firma zatrudnia 46 osób (nie licząc szwalni). IMPONUJĄCE!

 

Spotkanie było bardzo inspirujące, z przyjemnością słuchałyśmy opowieści Antoniny o tym jak osiągnąć taki sukces, co było najtrudniejszym momentem, a co dało firmie przysłowiowego kopa. Bardzo spodobało mi się, że Antonina otwarcie mówi o swoich korzeniach i jaką siłę z tego czerpie. Poza tym Antonina ukończyła historię sztuki, czyta mnóstwo książek i dużo podróżuje, więc niezwykle barwnym językiem opowiadała o swoich inspiracjach. To spotkanie, to była czysta przyjemność, a że jestem posiadaczką kilku rzeczy z Riska, to tym bardziej się cieszę, że w końcu mogłam poznać Antoninę osobiście. Kibicowałam im od początku i przyznam się, że oglądałam zdjęcia na fanpage’u głównie ze względu na urodę właścicielek i pozostałych modelek 🙂 . Zobaczcie same!

 

Podsumowanie Tygodnia 16

Antonina Samecka (źródło: FB fanpage Risk made in Warsaw)

 

 

Podsumowanie Tygodnia 16

Klara Kowtun (źródło: FB fanpage Risk made in Warsaw)

 

Podsumowanie Tygodnia 16

Klara Kowtun (źródło: FB fanpage Risk made in Warsaw)

 

 

Śniadania odbywają się cyklicznie co miesiąc i są prowadzone przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet. Jeśli szukasz miejsca, gdzie:

– możesz spotkać inne kobiety mające swoją firmę/działalność,

– możesz wymienić się kontaktami,

– poszukujesz networkingu,

– znajdziesz inspirację i porady,

To jest idealne miejsce dla Ciebie. Bardzo POLECAM!!!

 

 

 

DLACZEGO ten tydzień był DOBRY dla CIEBIE?

 

 

 

P.S. Podoba Ci się ten post? Więcej znajdziesz w kategorii CHCE SIĘ ŻYĆ.

12

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram did not return a 200.

follow

zBLOGowani.pl