Chce się żyć

Podsumowanie Tygodnia 19

15/05/2016

Podsumowanie Tygodnia 19

 

 

INSPIRACJE/MOTYWACJE…#inspiracje #motywacje

 

KSIĄŻKI

 

Kocham kryminały i po prostu raz na kilka tygodni muszę jakiś przeczytać. Przez przypadek wpadłam na „Notebook” Tomasza Lipko. Z tą książką jest jak z filmami Hitchcocka – najpierw trzęsienie Ziemi, a potem jeszcze mocnej. Książka trzymała mnie w napięciu od samego początku, ciekawe i zaskakujące zwroty akcji. Jak lubisz thrillery, to jest to książka dla Ciebie.

 

Tomasz Lipko – dziennikarz, fotoreporter, producent filmowy. Przez 10 lat był reporterem sejmowym i korespondentem wojennym Radia Zet, następnie reporterem głównego wydania Wiadomości TVP, reporterem i prowadzącym TVN Uwaga. Pisał reportaże między innymi dla „Polityki”, „Gazety Wyborczej”, „Przekroju” i magazynów kobiecych. Od szczęściu lat właściciel studia filmowego.

 

 

Podsumowanie Tygodnia 19

„Prokurator z prowincji, handlarze ludzkimi organami i mroczna strona internetu…

2012 rok. Cały kraj w euforii szykuje się do inauguracji najważniejszej sportowej imprezy w historii. W cieniu przygotowań do Euro toczy się jednak rozgrywka, która może wstrząsnąć fundamentami całego państwa.

 

W wypadku drogowym pod Piotrkowem Mazowieckim ginie młoda kobieta Dagmara Frost. Wezwany na miejsce, dobiegający czterdziestki i rozczarowany życiem, prokurator Radosław Bolesta z początku nie widzi w sprawie nic podejrzanego. Zbyt duża prędkość i niebezpieczny manewr wyprzedzania to najczęstsze przyczyny wypadków. Gdy jednak chce poinformować o tragedii rodzinę dziewczyny, okazuje się, że kobieta była na świecie zupełnie sama. Żadnych krewnych, żadnych przyjaciół. Tak jakby ktoś celowo pozacierał wszelkie ślady.

 

Prokurator ma nadzieję, że pomoże mu laptop znaleziony przy zmarłej na miejscu wypadku. Jeszcze o tym nie wie, ale uruchomienie komputera zmieni całe jego dotychczasowe życie.

Jakiego typu informacje znajdują się w komputerze Dagmary Frost? Komu zależy na odzyskaniu dysku? Czy jej śmierć to rzeczywiście tragiczny wypadek? Prokurator Bolesta, włączając komputer, otworzył puszkę Pandory. Już wkrótce będzie musiał stawić czoło siłom, które działają w cieniu i zrobią wszystko, aby w cieniu pozostać.

 

“Notebook” to nowoczesny, wciągający i trzymający w napięciu thriller, który absolutnie na serio podejmuje ważne tematy współczesności, takie jak niezależność mediów, niezawisłość sądów i prokuratury, pełna luk ochrona danych osobowych i ciemna strona Internetu. Jest to także książka przełomowa pod kątem zastosowanej w niej technologii. Autor powieści wkomponował w fabułę i fikcyjny świat kilkanaście materiałów filmowych, które czytelnik będzie mógł w dowolnym momencie obejrzeć na ekranie swojego tabletu albo telefonu komórkowego.  Po raz pierwszy w historii powieści sensacyjnej – nie tylko polskiej, ale i światowej – czytelnik będzie mógł tak głęboko zanurzyć się w akcję i spojrzeć na świat oczami bohaterów.” – źródło opisu i zdjęcie – empik.com

 

 

 

TEN TYDZIEŃ BYŁ DOBRY, ponieważ…#małeprzyjemności #radośćżycia

 

WYDARZENIA

 

W czwartek 12 maja z grupą cudownych kobiet pracowałyśmy nad jednym projektem, ale na razie nie mogę zdradzić o co chodzić. Napisze tylko tyle, że za kilka tygodni będzie o tym więcej na blogu 🙂

 

 

RELAKS

 

  • CHMURY

Najwięcej radości w życiu sprawiają mi drobne rzeczy i otaczający świat. Od dziecka uwielbiam oglądać chmury, mam na ich punkcie lekkiego bzika 😉 Mój mąż i syn często się ze mnie podśmiewują, bo co chwila robię zdjęcia chmurom. Niebo bez chmur jest nudne. I dzisiaj był prawdziwy festiwal chmur! Zobacz 🙂

 

Podsumowanie Tygodnia 19

 

Podsumowanie Tygodnia 19

 

 

 

  • INSTAGRAM

Uwielbiam Instagrama. Niektórzy mają przepiękne zdjęcia na swoich profilach, które stanowią niesamowite źródło inspiracji.

 

Jeśli jeszcze nie byłaś na moim profilu, to zapraszam tutaj:

https://www.instagram.com/Prosperity_by_Renata/

 

 

Top 5 najbardziej ulubionych zdjęć

 

Podsumowanie Tygodnia 19

 

Top 5 najbardziej komentowanych zdjęć

 

Podsumowanie Tygodnia 19

 

 

DLACZEGO ten tydzień był DOBRY dla CIEBIE?

 

 

P.S. Podoba Ci się ten post? Więcej takich znajdziesz w kategorii CHCE SIĘ ŻYĆ.

8

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram did not return a 200.

follow

zBLOGowani.pl