Chce się żyć

Podsumowanie Tygodnia 4

29/01/2016

 

Podsumowanie Tygodnia 4

 

  1. INSPIRACJE/MOTYWACJE…#inspiracje #motywacje

 

 

KSIĄŻKI

 

„Doktryna Ateny” John Gerzema & Michael D’Antonio – POLECAM książkę choć nie jest on lekka, łatwa i przyjemna, ale moim zdaniem warto się przyjrzeć faktom pokazującym, że kobiecy punkt widzenia zyskuje na znaczeniu.

 

Podsumowanie Tygodnia 4

 

„Kobiety nie rządzą jeszcze światem, ale wszyscy jego mieszkańcy chcieliby, aby miały one większy wpływ na biznes, rządy i każdy inny aspekt współczesnego życia. Wśród 64 tysięcy ankietowanych osób aż dwie trzecie przyznało, że ziemia byłaby lepszym miejscem, gdyby mężczyźni myśleli podobnie jak kobiety. Przekaz był zbliżony niezależnie od miejsca zamieszkania: mamy dość męskiego podejścia wszystko-albo-nic w realizacji działań. Czas na coś lepszego.

Zainspirowani zgromadzonymi danymi, John Gerzema i Michael D’Antonio przemierzyli świat, aby odnaleźć kobiety oraz mężczyzn, którzy stojąc na czele innowacyjnych organizacji, wykorzystują umiejętności i wartości powszechnie kojarzone z kobietami. Stawiając na współpracę, komunikację i dzielenie się, wszyscy ci pionierzy odnoszą sukcesy we współczesnej rzeczywistości. W Doktrynie Ateny jej autorzy pokazują, dlaczego kobiecość to system operacyjny sukcesu w dwudziestym pierwszym wieku.

 

PRZYWÓDZTWO: wartości tradycyjnie kojarzone z kobietami pozwalają kształtować skuteczniejszych liderów i uzyskać strategie organizacyjne dla współczesnego społeczeństwa. ZARZĄDZANIE KARIERĄ I SAMODOSKONALENIE: cechy postrzegane jako kobiece – elastyczność, empatia i uczciwość – to podstawa mobilności zawodowej i poczucia osobistego spełnienia.

 

ZARZĄDZANIE ZMIANĄ: kobiece cechy pozwalają nam płynnie i skutecznie dostosowywać się do współczesnych zmian.

 

Zaprezentowane w Doktrynie Ateny fakty dowodzące, że kobiece wartości zyskują na znaczeniu i ożywają dzięki aktualnym opowieściom z całego świata popartym precyzyjnymi danymi. Dzięki trosce, umiejętności słuchania i współpracy zarówno mężczyźni, jak i kobiety rozwiązują konflikty, osiągają zyski i na nowo definiują sukces w każdej sferze. Te historie mogą być natchnieniem w zakresie przywództwa, zarządzania zmianą, a nawet kariery i pomóc Ci w odniesieniu podobnego sukcesu.” (źródło opisu: Wydawnictwo Studio Emka)

 

 

2.TEN TYDZIEŃ BYŁ DOBRY, ponieważ…#małeprzyjemności #radośćżycia
 

WYDARZENIA

 

29.01 w piątek (dzisiaj) biorę udział w się Wieczorze Networkingu Sieci Przedsiębiorczych Kobiet organizowany w partnerstwie z Klubem SheXO Deloitte. Cytując za fanpage’em ŚPK: „Wieczorne wydarzenia o charakterze networkingowym Sieci Przedsiębiorczych Kobiet cieszą się dużą popularnością. Sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości, przełamywaniu barier, poszukiwaniu inspirujących rozwiązań na życie. Odbywają się w nieformalnej atmosferze wieczornych spotkań.

 

Spotkanie odbędzie się w sprawdzonej formule “przez biznes do kultury – przez kulturę do biznesu”, w Och Teatrze.

 

Na X wieczór składać się będzie: sesja networkingowa, drobny poczęstunek i wino, a przede wszystkim uczestnictwo w jednym z pierwszych spektakli po premierze, “Udając ofiarę”, w reżyserii Krystyny Jandy.”

Bardzo POLECAM każdej kobiecie udział w wydarzeniach organizowanych przez ŚPK. Pisałam już o tym tutaj.

 
 

RELAKS

 

Links I love

 

Celeste Barber – ostatnio uwielbiam oglądać profil na FB i Instagramie tej australijskiej aktorki komediowej, która parodiuje zdjęcia znanych osób. TRZEBA ZOBACZYĆ! Doskonałe na poprawę humoru!!!  🙂

https://www.facebook.com/Celeste-Barber-1476112139374414/?ref=ts&fref=ts

 

Moje odkrycie

 

„Inspirujący Magazyn dla Kobiet KREATYWNE” – inspirujący magazyn dla kobiet kreatywnych i przedsiębiorczych. O życiu i biznesie. Po prostu – razem z nami bądź kreatorką swego życia.

 

Podsumowanie Tygodnia 4

 

Magazyn jest kwartalnikiem (następny numer już w marcu). Tak mnie wciągnął, że przeczytałam go od razu od deski do deski, co nie zdarza mi się często. Bardzo POLECAM!

 

Na dodatek okazało się, że „Magazyn Kreatywne” będzie na dzisiejszym X Wieczorze Networkingowym. Nie mogę się doczekać żeby spotkać redaktor naczelną Agnieszkę Wrzesień i pogratulować jej super pomysłu!

 

 

DLACZEGO ten tydzień był DOBRY DLA CIEBIE?

 

5

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram did not return a 200.

follow

zBLOGowani.pl