Chce się żyć

Podsumowanie Tygodnia 5

05/02/2016

 

Podsumowanie Tygodnia 5

 

INSPIRACJE/MOTYWACJE…#inspiracje #motywacje

 

KSIĄŻKI

Lubicie kryminały? Ja je po prostu UWIELBIAM! Od lat potrafię czytać w kółko książki Agathy Christie – oczywiście kocham bezkrytycznie detektywa Poirot i mam wszystkie filmy z Davidem Suchetem w tej roli. Ale ostatnio odkrywam polskich autorów kryminałów.

 

Zygmunt Miłoszewski trylogia kryminalna „Uwikłanie. Ziarno Prawy. Gniew” o prokuratorze Szackim. Zarwałam kilka dni i nocy, nie interesowało mnie nic innego tylko żeby czytać – na maksa wciągające i jednocześnie przerażające. Jeśli kochacie kryminały to TRZEBA PRZECZYTAĆ! „Gniew” kończy przygody prokuratora Szackiego, ale ponieważ zakończenie jest bardzo tajemnicze, to ja ciągle mam nadzieję, że prokurator Szacki powróci!

 

Podsumowanie Tygodnia 5

 

Opis (źródło: empik.com):

“Uwikłanie”, “Ziarno prawdy” i “Gniew” – trzy kryminały z Teodorem Szackim, trzy skomplikowane dochodzenia i trzy polskie miasta w tle: ponura Warszawa, makabryczny Sandomierz i okropny Olsztyn. Ironiczny i zaskakujący obraz naszego kraju, bezwzględni mordercy, zdeterminowany prokurator i tajemnicze, sensacyjne motywy przestępstw… – siedem lat temu ukazał się pierwszy kryminał z tej serii, przedstawiający losy i osobiste perypetie Teodora Szackiego, najsłynniejszego polskiego prokuratora w XXI wieku!

Akcja trylogii z Szackim rozgrywa się w latach 2005–2014 i zamyka się jego ostatnim dochodzeniem. Prokuratora poznajemy stopniowo z tomu na tom, każda sprawa kryminalna stawia przed nim nowe wyzwania, a śledztwo, które Szacki prowadzi w Olsztynie, zmusi go do…wyboru ostatecznego. Nic dziwnego więc, że Zygmunt Miłoszewski – równie stanowczo jak swego czasu Arthur Conan Doyle – w posłowiu Gniewu obwieścił koniec przygód swojego bohatera!

 

Tom 1: “Uwikłanie”

Warszawa, w zabudowaniach klasztornych w centrum miasta odbywa się niekonwencjonalna terapia grupowa, której uczestnicy wcielają się w role swoich bliskich. Po wyjątkowo intensywnej sesji jeden z pacjentów zostaje zamordowany. Czy sprawcą jest któryś z uczestników terapii? A może motywu należy szukać wśród osób, które przedstawiali?

Kluczem do zagadki wydaje się przeszłość ofiary i tym tropem podąża prowadzący śledztwo prokurator Teodor Szacki. Są jednak sekrety, których nie odkrywa się bezkarnie – rodzinne tajemnice strzeżone przez siły potężniejsze niż rodzina.

 

Tom 2: “Ziarno prawdy”

Prokurator Teodor Szacki żegna się z karierą w Warszawie, by zamieszkać w sielankowym Sandomierzu. Jednak tuż po Wielkanocy pod murami sandomierskiej synagogi zostają znalezione zwłoki powszechnie lubianej działaczki społecznej. Szacki dostaje śledztwo tylko dlatego, że nie jest powiązany z denatką. Szybko dowiaduje się, że małe miasto może mieć wielkie tajemnice.

Powracają dawne winy i zbrodnie, odżywają przesądy. Wśród zagadek i kłamstw prokurator próbuje odnaleźć ziarno prawdy.

 

Tom 3: “Gniew”

„Wyobraźcie sobie dziecko, które musi się chować przed tymi, których kocha” – pierwsze zdanie kryminału Gniew mogłoby być jego mottem. Tą najbardziej mroczną i duszną ze swoich powieści autor zamyka trylogię o prokuratorze Teodorze Szackim, który po kolejnej życiowej rewolucji przeprowadził się do Olsztyna i w najtrudniejszym w karierze śledztwie zmierzy się z problemem przemocy domowej. Tymczasem paskudna jesienna pogoda i trudne relacje między nową partnerką i dorastającą córką zajmują Szackiego bardziej niż kolejne błahe śledztwa…

 

 

TEN TYDZIEŃ BYŁ DOBRY, ponieważ…#małeprzyjemności #radośćżycia

 

RELAKS

 

Links I love

Style Crone – blog prowadzony przez Judith z Colorado, która ma 72 lata! Cudowny kolorowy ptak J

You Look Fab – blog prowadzony przez Angie – mnóstwo przydatnych porad dla wielbicielek mody

 

DIY – z serii: zrób to sam

Jeszcze nie skończyłam zielonego swetra, ale jest postęp 🙂 . To już siódmy sweterek tej zimy. Zimo skończ się, bo moje dziecko się martwi „Mamo, ty już tak będziesz to robić do śmierci?!”. No chyba tak 😉

 

Podsumowanie Tygodnia 5

 

Podsumowanie Tygodnia 5

DLACZEGO ten tydzień był DOBRY DLA CIEBIE?

 

6

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram did not return a 200.

follow

zBLOGowani.pl