Chce się żyć

Podsumowanie Tygodnia 6

12/02/2016

 

Podsumowanie Tygodnia 6

 

  1. INSPIRACJE/MOTYWACJE…#inspiracje #motywacje

 

KSIĄŻKI

 

„Nowoczesne Zasady Odżywiania” – T.Collin Campbell, Thomas M.Campbell ll

 

Kupiłam tę książkę 2 lata temu i muszę przyznać, że jest to jedna z ciekawszych pozycji na temat sposobu odżywiania (odpowiedniej diety) jaką miałam okazję przeczytać. Dr T.Collin Cambell udowadnia, że prawidłowa dieta stanowi najsilniejsze narzędzie do walki z chorobami. Kupiłam ją w odpowiednim momencie mojego życia kiedy było za mną źle (może kiedyś o tym napiszę) i zmiana sposobu odżywiania bardzo mi pomogła. Bardzo POLECAM!

 

Podsumowanie Tygodnia 6

 

„Książka, oparta na wieloletnim, starannym, dociekliwym badaniu, prezentuje zaskakujące odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące żywienia: Co tak naprawdę powoduje raka? Jak możemy wydłużyć nasze życie? Co zatrzyma epidemię otyłości?” – Neal Bernard, lekarz medycyny, przewodniczący PCRM (Komitet Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej)

 

W swojej książce Campbell, który ma za sobą 40 lat bycia biochemikiem żywienia, przywołuje i interpretuje wyniki największego na świecie badania dotyczącego odżywiania, jakie kiedykolwiek przeprowadzono – autor przeanalizował dietę 6,5 tysiąca osób w 65 chińskich i tajskich prowincjach. Następnie porównuje opartą głównie na roślinach dietę badanych osób z bogatą w mięso i nabiał dietą Zachodu. Campbell zachęca czytelników i czytelniczki do wykluczenia z diety produktów odzwierzęcych, gdyż – jak dowodzi – będą mogli w ten sposób cieszyć się zdrowszym i dłuższym życiem. W przekonujący sposób dowodzi, że żywność pochodzenia zwierzęcego jest odpowiedzialna za coraz częstsze występowanie chorób cywilizacyjnych, takich jak choroby serca, cukrzyca, nowotwory, otyłość czy choroba Alzheimera. Swoją pracą kontruje panujące od dawna przekonanie o korzyściach płynących ze spożywania produktów odzwierzęcych i wykazuje ogrom mylących, nierzadko sprzecznych ze sobą informacji, jakimi żywi konsumentów przemysł spożywczy. (źródło opisu: empik.com)

 

 

2. TEN TYDZIEŃ BYŁ DOBRY, ponieważ…#małeprzyjemności #radośćżycia

 

EVENTY

 

W tym tygodniu nie wychodziłam z domu, bo syn miał ospę wietrzną i sukcesem jest to, że się nie zaraziłam, a nigdy nie przechodziłam tej choroby.

 

RELAKS

 

Links I love

 

Ostatnio odkrywam coraz więcej zagranicznych blogów kobiet dojrzałych. Moje ulubione:

Not Dressed As Lambhttp://www.notdressedaslamb.com/

Style at a Certain Agehttp://www.styleatacertainage.com/ (nie mogę się doczekać takich siwych włosów!))

The FABulous Journeyhttp://www.thefabjourney.com/

Elegantly Dressed and Stylishhttp://www.elegantlydressedandstylish.com/

 

 

DLACZEGO ten tydzień był DOBRY DLA CIEBIE?

 

 

4

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram did not return a 200.

follow

zBLOGowani.pl