Chce się żyć

Podsumowanie Tygodnia 8

28/02/2016

 

Podsumowanie Tygodnia

 

INSPIRACJE/MOTYWACJE…#inspiracje #motywacje

 

 

KSIĄŻKI

 

Kiedy mam mało wolnego czasu, to staram się czytać książki lekkie, łatwe i przyjemne. I nawet jeśli padam ze zmęczenia, to nie umiem zasnąć bez przeczytania przynajmniej kilku stron przed snem. Z radością patrzę, że ten nawyk udało mi się zaszczepić mojemu synowi. Dzieci i w ogóle ludzie zdecydowanie za mało czytają w dzisiejszych czasach. Bez reszty pochłania nas internet. Zaraz, zaraz – co ja tutaj robię na blogu?  😉

 

I dzisiaj będzie o książce, którą czyta się szybko i przyjemnie.

 

 

Podsumowanie Tygodnia„Love, Style, Life” Garance Doré

Jak dla mnie REWELACJA! Dawno już tak dobrze się nie bawiłam czytając – między innymi dlatego, że przypominały mi się różne historie z mojego życia. Podoba mi się lekki, żartobliwy styl pisania nawet wtedy, kiedy Garance pisze o sprawach ważnych, takich jak np., miłość. Do tego piękne, interesujące zdjęcia i ilustracje zrobione przez autorkę. Garance to zdecydowanie wolny, kolorowy ptak – artystka. Gdybym miała określić tę książkę jednym słowem, to jest po prostu świeżość.

 

„Garance Doré jest nazywana przez “New York Times” strażniczką stylu. Jak sama mówi, kiedyś moda była dla niej ucieczką od codzienności, dziś jest kluczem do niej.

 

Autorka w swojej pierwszej i od dawna wyczekiwanej książce dzieli się z czytelnikami własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Zabiera ich w emocjonującą podróż po krainie stylu – od spraw powierzchownych (w co się ubrać?) po jego sedno (jak kochać?). Odkrywa, że wszędzie na świecie, w Paryżu czy w Nowym Jorku, styl niezmiennie sprowadza się do jednego pytania: Co sprawia, że człowiek czuje się piękny?

Czy chcesz się tego dowiedzieć? Wyrusz w niezwykłą i zabawną podróż z Garance Dore!” – źródło opisu i zdjęcie: empik.com

 

 

Moje ulubione cytaty z książki:

 

„Uczę się robić zakupy we własnej szafie.” – ha, no proszę, ja też 🙂 . Pisałam o tym tutaj.

 

„Tak naprawdę ta zakupowa dieta jest dla mnie świetnym sposobem na znalezienie ważnych elementów własnego stylu: męskie ubrania, płaszcze, klasyka.”

 

„Czasem trzeba zapomnieć o modzie i włożyć kalosze.”

 

„Teraz już wiem, że moda potrafi naprawdę dodać sił i sprawić, że każdy poczuje się piękny.”

 

„Odjechana rzecz – idziesz na pierwszą randkę. Błąd!!! Większość ludzi nie lubi, gdy się oślepia szalonymi ciuchami – to ty masz błyszczeć, nie one.”

 

Musisz stworzyć własną definicję sukcesu

 

„Własny styl przemieni cię w redaktor naczelną twojej własnej szafy”

 

„Ważna jest taka umiejętność otwarcia się na dobrą energię, nawet jeśli nie wiesz, dokąd Cię ta energia zaprowadzi.”

 

„Bez względu na to, co dostałaś w chwili narodzin, sama decydujesz kim się staniesz – każdego dnia. Uroda rośnie, gdy my wrastamy w siebie.”

 

Nie ma nic gorszego niż zwracanie się do ludzi w różny sposób w zależności od sytuacji. Powitanie, to stała waluta w kontaktach międzyludzkich.

 

„Głęboka przyjaźń może się narodzić w 3 minuty, powierzchowna potrafi się ciągnąć latami.”

 

 

 

 

TEN TYDZIEŃ BYŁ DOBRY, ponieważ…#małeprzyjemności #radośćżycia

 

 

WYDARZENIA

 

W piątek 26 lutego miałam przyjemność uczestniczyć w gali: Finał I Edycji Diamentów Kobiecego Biznesu organizowanego przez magazyn LAW BUSINESS QUALITY. Spotkanie odbyło się w Centrum Ogrodowa 58.

 

LAW BUSINESS QUALITY to magazyn ludzi sukcesu. Porusza tematy z obszaru: prawo, biznes, ekonomia, inwestycje, sztuka, podróże. Pismo kierowane do ludzi spełnionych, ceniących sobie luksus i elegancję. Został stworzony przez Ilonę Adamską – kobieta niezwykle kreatywna i pracowita, co sobie wymyśli, to konsekwentnie wdraża w życie.

 

Na gali wręczane były dyplomy „Firma Godna Zaufania”. Jestem dumna z moich koleżanek, właścicielek firm, które otrzymały taki dyplom.

 

Zresztą zobaczcie niektóre z nich:

 

Dorota Badora, właścicielka SENSI Studio Urody, Sopot

Podsumowanie Tygodnia

 

 

Magdalena Helwing, właścicielka przedszkola Miasteczko Dzieci, Warszawa

Podsumowanie Tygodnia

 

 

Aleksandra Maria Konert, właścicielka 6plus – Dekoracje Okienne, Gdańsk

Podsumowanie Tygodnia

 

 

Anna Pestilenz, właścicielka Hotelu Szafir, Jastrzębia Góra

Podsumowanie Tygodnia

 

 

Katarzyna Dowgiałło-Edel, właścicielka hotelu Villa Antonina, Sopot

Podsumowanie Tygodnia

 

 

Magdalena Białas, właścicielka marki biżuteryjnej FUERZA, Warszawa

Podsumowanie Tygodnia

 

 

A tu zdjęcie z nagrodzonymi koleżankami z Trójmiasta, Jastrzębiej Góry i Warszawy. Brawo dziewczyny, jestem z Was dumna!!!! Musiałyśmy uczcić ten moment przy dobrym winie 😉

 

Podsumowanie Tygodnia

 

 

RELAKS

 

Spotkania

 

Bardzo się cieszę kiedy udaje mi się w tygodniu wygospodarować czas na spotkania z przyjaciółkami i/lub koleżankami. Wiesz jak to jest: rodzina, praca i inne obowiązki. A do tego czasem dochodzi gorsze samopoczucie i już zupełnie na nic nie mamy ani siły, ani ochoty.

 

W tym tygodniu chyba pobiłam rekord ostatnich kilku lat. Udało mi się wygospodarować czas aż na 3 spotkania No po prostu „szaleństwo” ;). Piszę o tym dlatego, że takie spotkania mają niesamowitą energię! Zawsze powtarzam, że czasami niepotrzebnie wydajemy pieniądze na psychologa – trzeba pogadać z serdecznymi, kreatywnymi i niezwykle energetycznymi babkami. Wiecie o co mi chodzi 😉

 

Zatem Dziewczyny, postarajcie się wygospodarować czas na spotkania od czasu do czasu z życzliwymi Wam kobietami, Wasz czas! 🙂 . Rozmowa przez telefon, to nie jest to samo.

 

 

DIY czyli z cyklu: zrób to sam– skończyłam kolejny sweterek, jutro będzie na blogu, a pracę w toku pokazałam tutaj. I na tym koniec, bo zima się kończy ;). Druty poczekają do jesieni.

 

DLACZEGO ten tydzień był DOBRY dla CIEBIE?

 

 

5

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram did not return a 200.

follow

zBLOGowani.pl