Chce się żyć

Podsumowanie Tygodnia 2

15/01/2016
Piątkowe Podsumowanie nr 2

Drugi tydzień 2016 roku za nami

  1. INSPIRACJE/MOTYWACJE…#inspiracje #motywacje

 

 

Książki zawsze mnie inspirują, ale tylko kilka miały na mnie największy wpływ w ubiegłym roku. Z całego serca POLECAM!

Regina Brett – Pisze od 1986 roku. Za felietony drukowane na łamach największej gazety w Ohio, „The Plain Dealer”, otrzymała wiele krajowych i stanowych nagród. Była też dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu. (źródło opisu książek: Insignis)

 

 

Friday Round-up

Zdjęcia: Renata

 

 

„BÓG ZAWSZE ZNAJDZIE CI PRACĘ. 50 lekcji jak szukać spełnienia” – „Moja najnowsza książka to coś dla tych, którzy przestali kochać to, co robią. I dla tych, którzy kochają swoją pracę, ale pragną odnaleźć głębszy sens także poza pracą – w innych sferach życia. Dla tych, którzy są bezrobotni, wykonują pracę poniżej swoich kwalifikacji albo czują się nieszczęśliwi w życiu zawodowym. Dla tych, którzy zeszli z obranej niegdyś drogi, chwilowo albo bezpowrotnie. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową i chcą się dowiedzieć, jak zapisać tę czystą kartę. Dla tych, którzy przeszli na emeryturę albo nie mogą już dłużej pracować, a pragną wieść pełniejsze życie. Dla tych, którzy kochają swoją pracę tak bardzo, że chcą zainspirować innych i pomóc im odnaleźć życiową pasję. Dla tych, którzy – jak ja – czuli się kiedyś zagubieni w życiu i kluczyli krętą ścieżką, dopóki ta nie zaprowadziła ich w idealne miejsce. Wierzę, że każdy z nas ma takie miejsce. Musimy je tylko odszukać. Albo odprężyć się i pozwolić, żeby to ono odszukało nas. – Regina Brett”

 

„JESTEŚ CUDEM. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym” – to zbiór inspirujących lekcji o tym, jak niewiele trzeba, by zmienić coś na lepsze. To 50 felietonów, które obudzą w czytelniku natchnienie. Choć każdy z nich to zupełnie inna historia, zebrane razem tworzą przewodnik pomagający dostrzec i docenić siłę zmian na lepsze – małych cudów.

 

„BÓG NIGDY NIE MRUGA. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu” – Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy, inspirujące modlitwy i wypisy z lektur; przypomina o sile psalmów i prostych sentencji.

 

2. TEN TYDZIEŃ BYŁ DOBRY, ponieważ…#maleprzyjemnosci #radosczycia

 

 

Śniadania odbywają się cyklicznie co miesiąc i są prowadzone przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet. Jeśli szukasz miejsca, gdzie:

– możesz spotkać inne kobiety mające swoją firmę/działalność

– możesz wymienić się kontaktami

– poszukujesz networkingu

– znajdziesz inspirację i porady

to jest idealne miejsce dla Ciebie. Bardzo POLECAM!!!

 

  • We wtorek 12 stycznia, byłam na kolejnym inspirującym spotkaniu – warsztaty z personal brandingu prowadzone przez Annę Szubert (strateg personal brandingu i profesjonalny mówca).

Jeśli szukasz miejsca, gdzie:

– chcesz pracować nad swoją marką

– zdobyć wartość dodaną: spotkanie wspaniałych, profesjonalnych, życzliwych kobiet o otwartych umysłach, które chętnie dzielą się doświadczeniami

to jest idealne miejsce dla Ciebie! Bardzo POLECAM!

 

 

  • DIY z  serii: zrób to sam – skończyłam kolejny sweter i powoli zamieniam się w „Robótkowego Potwora”. Najchętniej zostałabym Ciasteczkowym Potworem, ale wiecie jak jest…kobieta i waga, to trudna relacja 😉 (zdjęcia swetra są wyżej)

  • A na koniec: jeśli jest Ci smutno “Weź głęboki oddech… to po prostu zły dzień, a nie złe życie”.

 

DLACZEGO ten tydzień był DOBRY DLA CIEBIE?

 

 

 Do usłyszenia!

10

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram did not return a 200.

follow

zBLOGowani.pl