Podróże, Świat

Route 66

03/02/2016

 

Route 66

 

Route 66 zwana również Drogą-Matką lub Autostradą Willa Rogersa biegnie z Chicago do Los Angeles i ma długość 3939 km. Zakochałam się w Route 66 po obejrzeniu filmu „Auta” i marzę żeby przejechać ją całą, ale ponieważ wymaga to sporo czasu, to zostawiam sobie to emeryturę.

 

A tymczasem mój serdeczny kolega Robert Bajkowski, autor zdjęć, zrobił kiedyś małą wycieczkę po Arizonie i przejechał stary odcinek historycznej Roue 66 z Las Vegas do Flagstaff i dalej do Wielkiego Kanionu.

 

Jadąc samochodem z Las Vegas do Wielkiego Kanionu wpada się w niesamowity klimat, gdy zjedziesz z drogi stanowej na stary odcinek R66. Kingman, to miasteczko, w którym znajduje się muzeum R66. Wspomina ją pięknie Bobby Troup w piosence „Route 66”  – tu w wykonaniu Glenna Freya:

 

 

 

Nastaw radio na starą muzę, niech sączy się rockabilly z lat 50. Jedziesz tak przez godziny i nie spotykasz nikogo na drodze ani w mijanych miasteczkach. Czas zatrzymał się tam w latach 60., gdy zbudowano autostrady stanowe.

 

Bardzo ciekawe doświadczenie, ciekawe Stany, bo nie takie bogate i pełne blichtru, tylko biedne i zapomniane.

 

Czasem trudno sobie wyobrazić, że przez II Wojną Światową był to najważniejszy szlak, który przyczynił się do rozkwitu Stanów Zjednoczonych.

 

 

Zapraszam na wycieczkę 🙂

Zdjęcia: Robert Bajkowski

 

 

Route 66

 

Route 66

 

 

Route 66

 

 

Route 66

 

 

Route 66

 

 

Route 66

 

 

Route 66

 

 

Route 66

 

 

Route 66

 

 

Route 66

 

 

Do zobaczenia!

 

P.S. Podoba Ci się ten post? Zajrzyj po więcej i zainspiruj się w kategorii PODRÓŻE/ ŚWIAT.

5

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram did not return a 200.

follow

zBLOGowani.pl