Modne Stylizacje, Porady modowe

Różne sposoby łączenia kolorów, czyli o „blokowaniu kolorów”

13/11/2017

 

 

Jeśli bywasz u mnie na blogu, to pewnie zauważyłaś, że kocham kolory! Lubię się kolorowo ubierać i łączę kolory na różne sposoby. Nie boję się odważnych i nietypowych połączeń. Tak naprawdę uważam, że nie ma czegoś takiego jak „odważne” połączenie kolorów. Po prostu akurat mieszkamy w kraju, gdzie wiele osób woli się zlać z tłumem, nie chce się za bardzo wyróżniać, więc dominuje czerń i szarość. Może to pokłosie komuny… nie wiem, nie będę w to wnikać, bo polityką się nie zajmuję.

 

 

W dzieciństwie i wczesnej młodości uwielbiałam rysować i malować, i byłam w tym całkiem niezła. Może dlatego patrzę na świat przez pryzmat kolorów i mam łatwość w ich komponowaniu. W każdym razie bez kolorów nie wyobrażam sobie życia i pomyślałam, że może warto napisać post o tym jak można łączyć kolory.

 

Po angielsku jest takie fajne określenie „color blocking”, czyli blokowanie kolorów. Co to oznacza w modzie? To po prostu różne sposoby łączenia kolorów ubrań.

 

 

Jak możesz dobierać kolory?

 

 

Masz różne możliwości. Żeby dobrze to zobrazować, potrzebne jest tzw. koło kolorów, czy paleta barw.

 

 


To co, do dzieła! Na poniższej grafice widać jakie są możliwości łączenia kolorów:

 

 

 

 

 

Jak się ubierać blokując kolory?

 

 

• Najlepiej komponować strój używając prostych w formie ubrań i w dwóch lub więcej wyrazistych, konkretnych kolorach.
• Najlepiej nie używać żadnych dodatkowych aplikacji/ozdób czy printów (chociaż mnie się to zdarza ;)). W ten sposób powstaje elegancka i szykowna, ale wyrazista stylizacja.
• Ubrania powinny być dobre gatunkowo.
• Dodatkową zaletą blokowania kolorów jest to, że można odpowiednio modyfikować sylwetkę używając ciemniejszych kolorów do miejsc, które chcesz wyszczuplić, a wyraziste tam, gdzie chcesz przyciągnąć uwagę.

 

 

Poniżej kilka moich stylizacji pokazujących blokowanie kolorów. Szczerze mówiąc, kiedy wybieram coś z mojej szafy, to nie zastanawiam się na jakiej zasadzie zestawiam kolory, po prostu ubieram się tak, jak czuję i na co mam ochotę danego dnia. Specjalnie do tego postu wybrałam zdjęcia z moich wcześniejszych postów i przyporządkowałam je do odpowiednich połączeń z grafiki powyżej.

 

 

Tutaj połączyłam żółty i granatowy – połączenie boczne-przeciwstawne. Cały post możesz przeczytać tutaj („Podaruj mi trochę słońca”)

 

 

 

Tutaj połączyłam kolory przeciwstawne:

 

żółty i fioletowy (cały post możesz przeczytać tutaj – „Kolory jesiennych liści”)

 


oraz czerwony i niebieski (tutaj – „Energia wiosennych kolorów”).

 

 

 

Tutaj połączyłam kolory analogiczne:
granatowy i zielony (cały post tutaj – „Jak połączyć zieleń i granat”)

 


brązowy (miedziany) i zielony (tutaj – „Kolory jesiennych liści”)

 


żółty, czerwono-pomarańczowy, różowy i fuksja (tutaj – „Nieprzyzwoicie urocza spódnica ołówkowa”)

 

 

 

A na koniec monochromatycznie w szarościach (cały post tutaj – „50 Odcieni szarości”).

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że zachęciłam cię do eksperymentowania z blokowaniem kolorów. A jeśli nie, to przynajmniej uśmiechnij się radośnie na widok kolorowych ludzi, kiedy spotkasz ich na swojej drodze 🙂

 

 

 

P.S. Podoba Ci się ten post? Jeśli chcesz zobaczyć więcej, to zapraszam do kategorii STYL/ PORADY MODOWE i/lub STYL/ MODNE STYLIZACJE.

 

 

Nie zapomnij kliknąć w serduszko poniżej jeśli podobał ci się mój post – każdy może to zrobić – nie trzeba się rejestrować 🙂
Poniżej jest miejsce na komentarz, uwielbiam czytać twoje komentarze i ciekawa jestem, co sądzisz o tym poście!

 

133

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram did not return a 200.

follow

zBLOGowani.pl