Chce się żyć, Rozwój zawodowy

Stawiaj jak najwięcej swoich kropek!

17/02/2019

Zdarza mi się słyszeć: “Ty to masz szczęście!”

 

Cóż, samo szczęście nie bierze się znikąd, po prostu sięgam po swoje.

Kiedy jesteś do czegoś przygotowana merytorycznie i czujesz się do tego gotowa wewnętrznie, to po prostu wtedy pojawia się OKAZJA, z której trzeba skorzystać! Ot i cała tajemnica.

 

 

Ale żeby taką okazję zauważyć, to trzeba mieć szeroko otwarte oczy i słuchać swojej intuicji.

 

Przygotowanie, to lata nauki – ciągła chęć uczenia się czegoś nowego! Na przykład pamiętam, jak dawno temu w 2000 roku robiłam studia podyplomowe z PR i zarządzania wizerunkiem i znajomi pukali się w głowę: “Po co to robisz? Przecież jesteś audytorem!”. A ja odpowiadałam: “Jak to po co? Po pierwsze mnie to interesuje, poza tym umiejętność komunikacji, wystąpień publicznych i autoprezentacji, to podstawa w życiu i w biznesie.”

 

Wtedy mało kto o tym myślał, a dziś? Cóż, żyjemy w tzw. “erze informacji”, gdzie umiejętności miękkie są najbardziej cenione w każdym zawodzie, a już zwłaszcza sztuka autoprezentacji i wystąpień publicznych.

 

Audytorem już dawno nie jestem, zawód zmieniałam kilka razy aż w końcu weszłam na ścieżkę trenersko-coachingową i specjalizuję się właśnie m.in. w stylach komunikacji, budowaniu marki osobistej, wystąpieniach publicznych, autoprezentacji.

 

 

 

 

Nie piszę o tym po to żeby się chwalić, ale po to, że jestem dowodem na to, że konsekwencja w działaniu, która wynikała z mojego głębokiego przekonania, że robię to po coś, miała sens.

 

Rób, to co czujesz, nie słuchaj “dobrych doradców”, pracuj ciężko, a kiedy nadejdzie ta właściwa okazja, to chwytaj ją mocno! To, co robisz, może jeszcze teraz nie wiesz po co, ale wiesz, że chcesz i musisz to zrobić, to twoja kropka. Stawiaj jak najwięcej SWOICH KROPEK!

 

 

Kiedyś Steve Jobs powiedział, że tych porozrzucanych kropek nie można połączyć w całość patrząc w przyszłość, bo tego obrazka nie widzisz. Ale stojąc tu i teraz, kiedy patrzysz w przeszłość, już wiesz, że te kropki były po coś i teraz się połączyły w piękny obrazek.

 

 

Postawiłam w życiu wiele kropek i ciągle stawiam nowe. Mój obrazek się rozrasta i to mnie cieszy, daje spełnienie.

 

Życzę ci stawiania jak najwięcej różnych, twoich KROPEK!

 

 

Dziękuję, że tu jesteś 🙂

 

Pozdrawiam,

Renata

 

 

 

Być może masz wyzwanie ze znalezieniem właściwej ścieżki i potrzebujesz pomocy. Może okaże się że jest nam po drodze. W sprawie wsparcia i współpracy (mentoring lub coaching): kontakt@prosperitybyrenata.com

 

 

 

P.S. Podoba Ci się ten post? Może też spodoba Ci się kategoria STYL ŻYCIA/ CHCE SIĘ ŻYĆ i/lub ROZWÓJ ZAWODOWY.

 

Proszę, nie zapomnij kliknąć w serduszko poniżej jeśli podobał ci się mój post – każdy może to zrobić – nie trzeba się rejestrować 🙂

 

Poniżej jest miejsce na komentarz, uwielbiam czytać twoje komentarze i ciekawa jestem, co sądzisz o tym poście. Zostaw komentarz tu lub na fanpage’u FB

 

Możesz też dodać komentarz anonimowo. Kliknij okienko komunikatu, a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji.

 

 

83

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram has returned invalid data.

follow

zBLOGowani.pl