Pocztówki z Polski, Podróże

Tatry

14/03/2016

TATRY

 

R Bajkowski -807

 

 

Dzisiaj zapraszam w Tatry, gdzie kiedyś spędzałam bardzo dużo czasu. Tak naprawdę nie wyobrażałam sobie wakacji bez naszych Tatr. Może nie są one tak imponujące jak Alpy, ale dla mnie są najpiękniejsze, zwłaszcza latem.

 

Najpopularniejsza miejscowość w polskich Tatrach z to Zakopane, gdzie przyjeżdża „cała” Warszawa – dlatego ostatnio nie jeżdżę do Zakopanego 😉 . Poza piciem piwa i odwiedzaniem dyskotek lub klubów, których tam pełno (część osób tylko po to tam jeździ), warto zrobić sobie wycieczki.

 

Na przykład z Zakopanego można wjechać kolejką na Kasprowy. Potem masz wybór albo wejście na Giewont (ale to trochę wymagający i męczący szlak ) lub zejść przez Orlą Perć do Hali Gąsienicowej, gdzie w sierpniu jest czerwono od kwitnącej szałwii (fotki z purpurowymi kwiatkami). Potem dalej w dół aż z powrotem znajdziemy się w Kuźnicach, z których wystartowaliśmy kolejką linową, i wracamy do Zakopanego.

 

Można też pójść do Doliny Chochołowskiej lub Kościeliskiej, bo obie są łatwe do pieszych wędrówek i zapewniają przyjemne widoki. Zobaczysz tam jeszcze gazdów wypasających owce. Możesz przysiąść na ławeczce, przy kaplicy Jana Chrzciciela na polanie Chochołowskiej, na której siedział Jan Paweł II, gdy chodził po górach.

 

Moim zdaniem Tatry są przecudne latem. Widoki będą niezapomniane, a większość szlaków nie jest trudna nawet dla osób bez odpowiedniego przygotowania.

 

Zdjęcia Robert Bajkowski

 

 

R Bajkowski -813

 

R Bajkowski -811

 

R Bajkowski -810

 

R Bajkowski -809

 

R Bajkowski -816

 

R Bajkowski -806

 

R Bajkowski -800

 

Tatry

 

Tatry

 

Tatry

 

 

P.S. Podoba Ci się ten post? Pozwól, że wyślę Ci więcej POCZTÓWEK Z POLSKI.

8

Witaj na moim blogu, mam na imię Renata, jestem mentorką, trenerką, coachem ICF i praktykiem biznesu. Tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do życia, stylu, piękna i kolorów. Chcę Ci pokazać jak wyglądać z klasą i stylowo po 40. i przy tym dobrze się bawić! Będę Cię namawiała do rozwoju osobistego i zawodowego oraz niezależności. Cieszę się, że tu jesteś :)
Moja strona zawodowa: https://renatadriscoll.com.pl/

Instagram has returned invalid data.

follow

zBLOGowani.pl